When you sleep under a quilt, you sleep under a blanket of love.

laupäev, 14. veebruar 2015

Advendikalender/seinatasku

Nagu teada, tulevad Jõulud igal aastal uuesti ja ometi kord on võimalus varakult valmis olla.
Kalendri kupong on ostetud Abakhanist.


Pealis on tugevdatud kahekordse liimiriidega, mis esialgu tundus nagu liiga pehme olevat, aga kui läks taskute õmblemiseks ja selle lahmaka liigutamiseks masina all, olin lausa tänulik, et plekk-kõvaks seda paneeli ei saanud.
Nimelt on numbrite kohal pisikesed taskud (ca 6x6 cm), mis tuli mustrisse õmmelda lausa olematu õmblusvaruga. Sinna mahub 1 tavaline komm või 2 Kalevi kiduramat sorti kommi:)
Paneel tundus peale taskute õmblemist liiga suur (ebaproportsionaalselt pikk) ja nii lõikasin ülalt ja alt ca 10 cm maha, peamiselt läksid kaotsi kuldsed kaunistused. 

Jõulukalendrit on vaja aastas ainult 1 kuu jooksul, seetõttu tekkis mõte kombineerida sinna teisele poole üks taskute paneel, mis toimiks ka tugevduse eest.


Kuna sellist halli kangast, mis oleks sobinud, et leidnud, siis keerasin lihtsalt ühel jämedamakoelisel ja jäigal teksal teise poole.
Alumises reas on 3 taskut kõrgusega ca 19 cm, ülemises kolmes reas on 4 taskut kõrgusega ca 14 cm.


Ülaserva õmblesin nööpidega avatavad tripid, mis võimaldavad seda riputada kas riidepuule või muule vajalikule torule, mis paremini parajasti sobib või käepärast on. Suveks võib ju selle tasku kasvõi riidekappi pisiasjade säilitamiseks panna, kui seinal ruumi ei ole.


Kuna ühtegi jõulupunasetriibulist kangast käepärast ei olnud, siis kantisin mõlemale poolele sobiva triibulise kangaga.

Ja siin mõlemad pooled ka kõrvuti:


Paneeli suuruseks on ca 85x56 cm.

7 kommentaari: