When you sleep under a quilt, you sleep under a blanket of love.

pühapäev, 17. august 2014

Relvakott

Eks igasuguseid asju on tulnud õmmelda, aga selline asi on nüüd küll esmakordne. Ees olid mõõdud ja vajadused (näiteks optika jaoks pehmendus), aga aimu, milline kott täpselt olla võiks, ei olnud. Mõtlesin kergema vastupanu teed minna ja mõnes jahipoes vaadata, kuidas kotid on tehtud, aga jäi käimata. Googeldades sain üldaimu kätte ja läks õmblemiseks.


Kõigepealt tegin mõõtude järgi lõike, siis teppisin kokku pealisriide (trükivigadega kamuflaažkanga, millel peaaegu puudub pruun laik), vahepehmenduse (fliisi) ja eeltepitud vatiiniga kanga.
Õmblesin luku külge (150 cm jopelukk) ja selguski, et kott enam-vähem valmis. Lukukeelele tegin peenikesed paelad, et kergem vedada oleks.

Sangad ja tellitava pikkusega õlarihma õmblesin kotirihmapaelast. Kõik kinnitused on mitmeid kordi läbi tepitud, et kannataks relva raskust.Ühele poole sanga alla kinnitasin karabiini ja õmblesin takjapaelaga suletava tasku.


Kott käib pika luku tõttu praktiliselt täispikkuses lahti, et mugav kasutada oleks. 

Sirge osa pikkus 115 cm, kitsam osa ülalt 10 cm ja laiem osa alt 20 cm. Jõnksuga küljele läks täpselt 150 cm pikkune lukk. Tarvikud (lukk, kotirihmapael jm) maksis ca 5 eurot, muud asjad ja kangad vanadest varudest.Tööaega kokku ca 12 tundi, millest pea pool läks nuputamise peale :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar